ОКРУГЛИ СТО НА ТЕМУ “ПОЛОЖАЈ ОСОБА СА ИНВАЛИДИТЕТОМ У СРБИЈИ – ОСВРТ НА ПОЛОЖАЈ ОСОБА СА ИНВАЛИДИТЕТОМ У РЕКОВЦУ”

25.11.2016.године у просторијама наше школе одржан је ОКРУГЛИ СТО на тему “Положај особа са инвалидитетом у Србији – осврт на положај особа са инвалидитетом у Рековцу” у организацији Удружења стручних радника социјалне заштите Србије, Црвеног Крста Рековац и наше школе. Предавању су присуствовали представници: локалне самоуправе Рековац, Дома здравља Рековац, Националне службе за запошљавање Рековац, Центра за социјални рад Рековац, ОШ “Светозар Марковић” Рековац, ОШ “Душан Поповић” Белушић, као и представници наше школе.

DSC_0009

Испред удружења присуствовали су Радуловић Видоје и Гајић Живорад, секретар удружења и помоћник директора Републичког Завода за социјалну заштиту Београд, који су промовисали часопис “Социјална политика” број 2/2015. Испред Црвеног Крста Рековац присуствовао је Добрица Газдић, секретар поменуте организације, који је говорио о особама са инвалидитетом, као корисницима услуга и развијености социјалних услуга у општини Рековац.

DSC_0005

DSC_0014

Већину међу присутнима чинили су психолози и педагози, који су били веома заинтересовани за дату тему и активно су учествовали у њој.

DSC_0010