ДАН РОЗИХ МАЈИЦА – Рецимо стоп вршњчком насиљу!

Дана 24.02.2021.у Пољопривредно-ветеринарској школи у Рековцу обележен је дан борбе против вршњачког насиља,под називом “Дан розих мајица” уз поштовање свих мера у борби против Цовида-19.Обележавање овог дана има за циљ промовисање толеранције,емпатије,поштовања различитости,развијања сарадње и оснаживања за ненасилно решавање конфликта.
Још једном подсећамо све ученике да се сваки конфликт,сукоб и неслагање мишљења могу решити добрим разговором и поштовањем различитости.Уколико до насиља ипак дође,обавеза ученика је да то пријаве одељенском старешини,психологу или педагогу.
Поштујмо себе и друге,како би школа била безбедно место за све нас.
Посебно место у систему рада школе у вези са борбом против појава вршњачког насиља заузима наш тим на челу са педагогом и психологом који својим преданим радом,трудом и залагањем чине све да наша школа буде што безбедније место за живот и рад.