Пољопривредно-ветеринарска школа са домом ученика

ФОТОГРАФИЈА ЗА ПАМЋЕЊЕ: Матурирала прва генерација смера кувар у Рековцу

Пре три године је у рековачкој Пољопривредно-ветеринарској школи са домом ученика уписана прва генерација ученика образовног профила кувар. И то први пут у историји ове средњошколске установе.

Ученике је током израде и презентације јела на завршном-матурском испиту посетио директор школе Љубиша Стевановић заједно са председником општине Драгишом Томићем. Директор школе није крио одушевљење и овом приликом је честитао свим ученицима завршетак школовања у Рековцу и пожелео им срећу да у послу и даљој професионалној каријери.

Смер кувар се показао као веома перспективан и све више ученика је у клупама баш из тог разлога. Ученици су током трогишњег образовања овладали вештинама и знањем, а укусне ђаконије – слатка и слана јела презентована су током израде завршног испита.

Одељенски старешина прве генерације смера кувар у Рековцу била је Марија Милосављевић.