Пољопривредно-ветеринарска школа са домом ученика

Одржано РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ средњих школа у футсалу

У понедељак 4. априла, у хали спортова у Рековцу одржано је Регонално такмичење средњих школа у футсалу, а домаћин је била средња Пољопривредно-ветеринарска школа са домом ученика из Рековца.

Ученици Пољопривредно-ветеринарске школе из Рековца су освојили друго место у обе категорије. У мушкој категорији надметало се шест, а у женској категорији пет екипа, које су чинили ученици из Јагодине, Параћина, Ћуприје, Деспотовца и Рековца.

Екипа ЕТШ „Славка Ђурђевић” из Јагодине победник је Регионалног такмичења средњих школа Поморавског округа у футсалу у мушкој и женској категорији, које је одржано у спортској хали у Рековцу, и, самим тим, се пласирала на Међурегионално такмичење.

Резултати утакмица у мушкој категорији :
-Пољопривредно ветеринарска школа Рековац 5 : 0 Медицинска школа Ћуприја
-Техничка школа деспотовац 6: 5 Економско трговинска школа Параћин
1/2 финале:
– Пољопривредно ветеринарска школа Свилајнац 2 : 2 Пољопривредно ветеринарска школа Рековац (пеналима 1 : 3)
– ЕТШ ,, Славка Ђурђевић“ Јагодина 5 : 0 Техничка школа Деспотовац
финале :
– Пољопривредно ветеринарска школа Рековац 0 : 2 ЕТШ ,, Славка Ђурђевић“ Јагодина
Резултати утакмица у женској категорији :
– Пољопривредно ветеринарска школа Свилајнац 1 : 3 Медицинска школа Ћуприја
– ЕТШ ,,Славка Ђурђевић“ Јагодина 3 : 0 Техничка школа Деспотовац
У полуфиналу су се састале екипе Пољопривредно ветеринарске школе из Рековца и Медицинске школе из Ћуприје, наше девојке су славиле резултатом 3 : 2 , а жребом је одлучено да се екипа ЕТШ ,, Славка Ђурђевић “ из Јагодине пласира директно у финале. У финалу је ЕТШ ,, Славка Ђурђевић “ из Јагодине савладала наше девојке резултатом 4:0.