Практичну настава Пољопривредно – ветеринарске школе у Рековцу спроводи се на сопственој економији. На лицу месту затекли смо вредне ученике који вредно и марљиво обављају своје радне задатке као и њихове професоре проф. док. вет. медицине Момчила Тодоровића, , Владимир Перића и Милицу Вучићевић, професоре ветеринарске групе предмета и Емилу Стојковић, проф пољопривредне групе предмета.
Како се на школској економији саде разне повртарске културе, ученике смо затекли како вредно раде у башти школске економије.
Током године бавили су се припремањем строчне хране на нашој економији тако да сада и почетак складиштења житарица које се тренутно вршу .
Иначе, ученици на практичној настави овог типа баве се исхраном домаћих жовотиња, одржавањем хигијене, неговањем као и спровођењем терапије коју је одредио ветеринар.
Поред мангулица у плану је набавка аутохтоне сорте „моравки“, као и још које грло коња или магарета. Такође у току је набавка и живне.
Професор док, вет. мед. Момчило Тодоровић је посебно поносан на успех деце који су готово сами одрадили царски рез код краве, наравно уз његову минималну помоћ. Деца су увече била сама код животиње, када су увидела да не могу да је отеле, позвала су свога професора. Он је одмах дошао и, уз његову помоћ, све успешно одрађено. Деца су младунчету наденули име Сава, који је весео и задовољан. Сава остаје код њих до дубоке старости, док га не утове и постане бик.
Иначе како шклоска економија има своје животиње, није неубочајно да се по некад десе и одређене болести тако деца баве и спровођењем терапије коју прописује ветиринар.
Ту је и Анди , њихова љубимица, где се ученици са њом играју, мазе је воле, што је и био циљ, а и више од тога да послужи за практичну наставу, фиксирање, апликовање лекова, једноставно да се деца не плаше ни једне животиње.
Профил практичне наставе је такав да деца имају слободу да се понашају као код своје куће, да могу да дођу кад пожеле, да могу своје животиње, да воле хране и негују.