КАМП РЕКОВАЦ 2015 – ЧЕТВРТИ ДАН

Изданци Кроса РТС-а, полазници Кампа “Александар Петровић” из Зајечара, Крушевца, Шапца, Пожаревца и Инђије, такође су у Рековцу. Свако јутро и они трче, а све под надзором тренера Миодрага Грујића, Александра Јовановића и Биљане Планко. Тренирају ревносно и дају импулс екипи Пала, коју исто тако чине даровити тркачи.

Нешто слабијим инетизетом раде полазници Кампа РТС-а и Спортског савеза Србије. То су малишани из девет европских земаља, најбољи са Кроса “У дијаспори”. Већ девет година уз тај камп је искусни атлетски стручњак Мирко Вујаклија.

Дакле, Атлетска радионица отворила је и овај дан.

А онда је уследило немало изненађење – Сајам етно производа специјално организован за Камп “Рековац 2015”. У понуди и ића и пића, али и рукотворина за памћење. Баш смо уживали, понешто и куповали. Тек да нас то нешто вечно сећа на ове дане овај неописиво леп крај.

IMG_9505Удружење жена “Левчанка” из Велике Крушевица и Удружење жена “Златне руке Левча” из Сибнице своја кулинарска умећа су изложила на два штанда. Винарије “Левач” из Рековца и “Винекс” из Белушића имали су своје дегустационе штандове.

Пољопривредно-ветеринарска школа је наступила са својим штандом. “Златни” мед, квалитетна ракија и промотивни материјал.

После ручка, у госте нам је дошао некадашњи атлетски шампион Европе Драган Здравковић. Кроз разговор са Радославом Симићем, коментатором РТС-а, подсетио нас је на те своје златне дане и на победу каријере – над Британцем Себастијаном Коуом, светским рекордером и олимпијским шампионом на 1500м.

Нисмо се разилазили. Уследила је презентација Републике Српске. Тим презентера предводили су сестра и брат, Теодора и Павле Лазаревић. Слушали смо их с радошћу и интересовањем.

У смирају дана уследила је Занимљива наука – радионица коју воде Сандра Вујошевић и Марија Шеган, стручне сараднице Математичког института САНУ. Кроз креативан рад, деца су стварала оно што нису веровала да су у стању да створе.

И још нешто – многи су данас осванули у азурно плавим, званичним мајицама Кампа “Рековац 2015”. Изгледали су, заиста, освежавајуће.

ЕКИПА “45 МИНУТА”