КАМП РЕКОВАЦ 2015, ПРВИ ДАН

Велелепно здање Радио Београда киша је почела да засипа почетком нашег окупљања, око десет сати. Нешто кансије, кренули смо у Патријаршију. Сусрет са патријархом Иринејем био је неизвестан. У исто време, у једанест, имао је још један важан састанак. Ипак, сачекао нас је на уласку у Патријаршију. Своју децу. Увелико је пљуштало, али за то нико није марио.После обиласка Патријаршиске капеле и сале Српског синиода, обишли смо Саборну цркву и гробове Доситеја Обрадовуића и Вуика Караџића. Даље нисмо могли, дан је исувише обузела кишурина.

У аутобусу ФУДЕКСА, добра атмосфера. Сендвич за окрепљење и тросатни пут. Морали смо спорије, ради безбедности. Испред нас у аутомобилу као водич, све време Љубиша Стевановић. Он је директрор Пољхопривредно-ветеринарске школе са домом ученика у Рековцу, наш домаћин. На први поглед, и по оном што смо чули од њега, веома добар човек.Увелико каснимо, али домаћини чекају. Лепиња и со, за добродошлицу. Нешто даље, мед и вода. Тек да се похвале. На овогодишњем Пољопривредном сајму у Новом Саду освојили су Златну медаљу за квалитет меда. Шампиони!

Званични пријем, у амфитеатру школе. Као и мед, и он је за пример. Лепота. Дупке испуњен гостима, и просветарима. Добродошлица у пар реченица: прво историја Левча и Рековца, а онда и оне људске речи, топле, из уста директора Љубише Стевановића, па председника Општине Предрага Ђорђевића. Телевизијска камера се не гаси, бележи све занимљивости. За историју Кроса РТС-а и за незаборав стотинак деце из девет европских земаља.

После смештаја,уследила је вечера и заслужени одмор. Неко је до Србије путовао и тридесет сати…